MIT J-WEL programma

Programma Latvijas augstskolu administratīvajam personālam, kā arī citiem profesionāļiem, kuri piedalās izglītības pārvaldībā un politikas veidošanā.

Programmu plānots realizēt vairākos posmos, trīs gadu laikā apmācot līdz 66 augstākās izglītības ekspertus un izveidojot augstākās izglītības kompetences centru ar mērķi sekmēt inovāciju ieviešanu izglītībā un starptautiskās pieredzes pārnesi.

2021. gada septembrī Latvijas augstākās izglītības mācībspēku digitālo kompetenču programma tika paplašināta, tajā iekļaujot MIT J-WEL programmas ietvaros piedāvātās augstskolu administratīvā personāla apmācības.

Lai stiprinātu Latvijas augstskolu starptautiskās darbības attīstību un iekšējo pārvaldību, 2021. gada septembrī Rīgas Tehniskā universitāte noslēdza nozīmīgu sadarbības līgumu ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu (MIT), tādējādi Latvija un tās augstākās izglītības iestādes kļuva par globālas mācībspēku, tehnoloģiju ekspertu, rīcības politikas ekspertu un pētnieku kopienas MIT J-WEL biedriem.

Programma piedāvā Latvijas augstskolu administratīvajam personālam, mācībspēkiem, kā arī citiem profesionāļiem, kuri piedalās izglītības pārvaldībā un politikas veidošanā, piedalīties starptautiskajā MIT J-WEL kompetences programmā. Programmas ietvaros dalībniekiem tiek sniegtas nepieciešamās kompetences, lai veicinātu viņu iesaisti digitalizācijas, inovāciju ieviešanas, kā arī iekšējās pārvaldības pilnveides procesos Latvijas augstskolās.

Programmas ietvaros dalībnieki dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz Bostonu, ASV, piedalās starptautiskās darbnīcās un semināros par izglītības un digitalizācijas vadību, kā arī iegūst piekļuvi ekskluzīviem pētniecības un izglītības materiāliem un resursiem. Katrs no dalībniekiem piedalīsies ar mērķi realizēt izglītībā konkrētu inovāciju, kuru ieviesīs pēc dalības programmā, nododot zināšanas un kompetences arī plašākam mācībspēku lokam.

Biežāk uzdotie jautājumi

Cik ilgas ir apmācības?

Mācības ilgs vienu gadu.

Kad sākas pieteikšanās programmai?

2022. gada pirmajā pusē tika veikta pilotgrupas atlase, programma tika sākta 28. martā. Pieteikšanās nākošajām grupām tiks publicēta šajā mājas lapā, kā arī citos publiskajos resursos.

Kas var piedalīties programmā?

Augstskolu, valsts pārvaldes un uzņēmumu augstākās vadības pārstāvji, kuri aktīvi sadarbojas ar augstskolām (piemēram, augstskolu administratīvais personāls, mācībspēki, citi profesionāļi, kuri piedalās izglītības pārvaldībā un politikas veidošanā).

Vai programmas ietvaros būs jāatrodas ārpus Latvijas?

Programmas ietvaros dalībnieki vienu nedēļu dosies pieredzes apmaiņā uz Bostonu. Savukārt, pārējās aktivitātes – ekskluzīvi vebināri, darbnīcas, darba grupas un pieeja unikāliem pētniecības un izglītības resursiem – notiks attālināti.

Piesakies mācībspēku attīstības programmai

Aizpildi pieteikuma anketu un apgūsti pasaules līmeņa zināšanas