Izglītības inovāciju labratorija sadarbībā ar Masačūsetas Tehnoloģiju institūtu un J-WEL piedāvā divas programmas – Līderu programmu un Izglītības inovāciju programmu, kas ļauj augsta līmeņa vadītājiem izglītībā, valsts pārvaldē un uzņēmumos apgūt labākās prakses efektīvai izglītības inovāciju ieviešanai. Trīs galvenās tēmas, uz kurām šīs programmas tiks koncentrētas, ir stratēģija, inovācijas un tehnoloģijas, īpaši pievēršot uzmanību tam, kā tās piemērot Latvijai. 

Galvenais mērķis ir nodrošināt, lai programmas dalībnieki būtu labi sagatavoti un saņemtu atbalstu tam, lai Latvijā ieviestu stratēģiska līmeņa augstākās izglītības inovāciju projektus un iniciatīvas. Ņemot vērā, ka dalībnieki ir no dažādām ietekmes sfērām, programmas nodrošinās daudz iespēju tīkloties un sadarboties. 

Ar ko īpaša Bostona?

Ar ko īpaša Bostona?

Bostona ir izglītības nozares meka. Tās apkaimē atrodas daudzas no prestižākajām augstākās izglītības iestadēm, piemēram, Hārvarda Universitāte, Bostonas Koledža, Norīsternas Universitāte un slavenais Masačūsetas Tehnoloģiju institūts (MIT). Papildus tam Bostona lepojas arī ar citām pasaules līmeņa institūcijām, piemēram, Bostonas Bērnu slimnīcu un Bostonas Medicīnas centru, kas veic nozīmīgus pētījumus.  

Bostonas apkaime ir arī nozīmīgs biznesa  centrs – tā saņem vienu no lielākajiem riska kapitāla apjomiem ASV un pasaulē.  Bostonas zinātnes, izglītības un inovāciju kopienas strauji attīstās un ir lieliska vieta tiem, kuri vēlas veidot labāku nākotni.

Kāpēc MIT?

Kāpēc MIT?

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts ir atzīts par pasaulē labāko augstskolu reitingā “QS World University Ranking 2023”. MIT absolventi ir izveidojuši vairāk nekā 30 000 uzņēmumu, kas gadā rada 1,9 triljonus dolāru ieņēmumu. Ja viņi būtu valsts, tas padarītu viņus par 10. lielāko ekonomiku pasaulē, taču MIT absolventu sasniegumi nav mērāmi tikai naudā. 100 Nobela balvas laureāti, kas absolvējuši MIT, pierāda, ka viņu spēja inovēt rada pozitīvu ietekmi uz ļoti plašu sabiedrību.

Daļa no MIT veiksmes noslēpuma ir spēcīga sadarbība ar partneriem visā pasaulē, kas paplašina redzesloku, enerģiska pieeja inovācijai, kas nekad neapstājas pie “pietiekami labi”, un izpētes konsistence, skaidri definējot mērķus un prioritizējot savu fokusu.

Kas ir J-WEL?

Kas ir J-WEL?

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta mērķis ir radīt labāku pasauli caur izglītību, pētniecību un inovācijām. Institūts ir ieinteresēts atbalstīt citas izglītības sistēmas, lai progress, kas redzams Bostonā, būtu vērojams  arī globālā mērogā jaunā un aizraujošā veidā, tāpēc tika uzsākta iniciativa izveidot   J-WEL izglītības labratoriju  ( nosaukuma “The Abdul Latif Jameel World Education Lab” saīsinājums). 

Kā J-WEL dalīborganizācijai Rīgas Tehniskajai universitātei un Riga Business School ir iespēja strādāt ar MIT mācībspēkiem un personālu, lai rastu iespējas globālām, mērogojamām pārmaiņām izglītībā. 

Programmas laikā mēs regulāri dalīsimies ar jaunumiem Riga Business School sociālajos tīklos Facebook, Instagram, LinkedIn. Ja vēlies uzzināt vairāk vai sazināties ar mūsu komandu, droši raksti programmas direktorei Paulai Elksnei uz paula.elksne@rbs.lv vai pieraksties jaunumu saņemšanai:

Vairāk par datu aizsardzību lasiet šeit.

*Projekts tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektā Nr. 1.1.1.5/18/I/008 “Atbalsts RTU starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās” piešķirtajiem līdzekļiem.