Rīgā notiks starptautisks forums “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām”

2022. gada 3. jūnijā Rīgā Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē augsta līmeņa starptautisku forumu “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām”. Pasākums pulcēs pasaulē atzītus futūristus, kā arī viedokļu līderus un pētniekus, lai veidotu izpratni par to, kādas globālās tehnoloģiskās un sociālās pārmaiņas jāņem vērā, veidojot vīziju nākotnes izglītībai. Forumu atklās Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Foruma akadēmiskais partneris ir Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība.

Foruma tematiskajā lokā būs nākotnes izglītība un darbs tehnoloģiju attīstības kontekstā, nepieciešamība pēc nākotnes prasmju definēšanas un attīstības, jauna sociālā līguma slēgšanas nepieciešamība izglītības jomā, kā arī efektīva informācijas tehnoloģiju un mediju pakalpojumu iekļaušana izglītības kvalitātes veicināšanai.

Anita Muižniece,

Izglītības un zinātnes ministre

Raugoties ilgtermiņā, mums ir visas iespējas pašiem veidot veiksmīgu, pārdomātu, kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību, kas kalpos par iedvesmu citiem. Lai to paveiktu, mums šodien ir jāizkāpj no ierastajiem rāmjiem un jāliek lietā izaugsmes domāšana. Izglītības politikas veidotāju lielākais izaicinājums un uzdevums ir nezaudēt spožo vaduguni un ilgtermiņa redzējumu, jo izglītības process nebeigsies ne 2030. gadā, ne 2050. gadā

Forums notiks divās daļās. Pirmajā daļā ar savu vīziju un redzējumu par foruma tēmām dalīsies Gerds Leonhards (Gerd Leonhard), Šveice, futurologs un humānists, pasaules līmeņa lektors, piecu grāmatu, tostarp “Technology vs. Humanity”, autors un filmu veidotājs, kā arī Pērtu Pelenens (Perttu Pölönen), Somija, futūrists, Perttu Productions dibinātājs, Eiropā godalgots izgudrotājs un atzīts lektors.

Pasākuma otrajā daļā iespējamos nākotnes izglītības attīstības ceļus ieskicēs prof. Fernando M. Reimers (Prof. Fernando M. Reimers), ASV, Izglītības inovāciju iniciatīvas direktors Hārvardas Universitātē, UNESCO Izglītības nākotnes komisijas loceklis, kā arī Dr. M. S. Vidžejs Kumars (Dr. M. S. Vijay Kumar), ASV, Abdul Latif Jameel Pasaules izglītības laboratorijas (J-WEL) izpilddirektors un atvērtās izglītības asociētais profesors Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā. Pasākumu vadīs Antoni Lasinajs (Antoni Lacinai), Zviedrija, komunikācijas eksperts un koučs, vairāku grāmatu autors.

Pasākuma noslēgumā notiks arī Saprašanās memoranda parakstīšana starp Izglītības un zinātnes ministriju, Riga Business School un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (MTI) Abdul Latif Jameel Pasaules izglītības laboratoriju, lai Latvijā veidotu vidi, kas izglītības līderiem un mācībspēkiem ļauj attīstīt inovatīvu, laikmetam atbilstošu izglītības procesu studentu, pasniedzēju un sabiedrības labā. Tas tiks veikts caur pasaules prakses izpēti un pielietošanu, izglītības līderu, biznesa un valsts pārvaldes līderu iesaisti un ideju radīšanu. Būtisks izglītības laboratorijas aspekts būs pieeja MTI pieredzei, ekspertiem un mentoriem.

Forumā klātienē piedalīsies izglītības nozares līderi, uzņēmēji, politiķi un sabiedriskie partneri. Savukārt pasākuma tiešraidi ikviens interesents varēs skatīt Delfi.lv portālā, foruma mājaslapā, kā arī VIAA Facebook lapā. Pasākums notiks angļu valodā, nodrošinot tulkojumu valsts valodā. Forumu atbalsta SIA “Tilde”, nodrošinot transkripciju jeb reāllaika subtitrus.

Plašāka informācija par starptautisko forumu vizionāriem un līderiem “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām” pieejama foruma interneta vietnē www.futures2050.lv.

Papildu informācija:

Alise Devjatajeva

Valsts izglītības attīstības aģentūras

Vecākā informācijas speciāliste (sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem)

+371 67785462 (mob. +371 22008908)

alise.devjatajeva@viaa.gov.lv